2.řada (díly 1-8)

6. října 2007 v 14:30 | Phoenix |  2.řada - recenze

1.epizoda - All or Nothing (Všechno nebo nic)

(je to přeložené z anglických recenzí, proto je to nepřehledné, useknuté, ty recenze jsou jenom takové body, které nemají konec.)
Na mostě položeném nad hlubokou roklinou se odehrává zuřivá bitva s Drakulovými nájezdníky. Marguerite a Veronika sledují jak udeřili do Sumerleeho. Tribun, zrazený Drakulem, vyhodil pomocí bomby most.Ti, kteří na mostě byli, spadli do řeky hluboko pod nimi. Marguerite a Veronika se spojili a objevili, že Tribun zachránil Roxtonovi život a požadoval laskavost na oplátku. On potřeboval loď na návrat domů, a tak na ní jeli s Tribunem do malé vesničky - a tam Tribun zmizel.
Ve vesnici potkali nádhernou ženu jménem Raina - ta jim řekla, že ji zotročil muž jménem Nemak.Když se naši hrdinové střetli s Nemakem a jeho trouby (několik chlapů vypadající jako gorily), zavřeli je do vězení.
Bohužel dál v této epizodě není nic napsaného a já si to už nepamatuji, abych to mohla doplnit - ale určitě to dopadlo dobře :-) Kdo si pamatuje konec, ať napíše do komentářů.

2.epizoda - Amazons (Amazonky)

Roxton, Ned a Challenger hledají cestu z plošiny, když v tom jsou zachráněni třemi Amazonskými ženami od útoku zlého hejna pterodaktylů. Pozvaly je do svého tábora, tam nebyli žádní muži nebo chlapci, ale ženy, které je přivítaly se zbraněmi. Zatímco amazonky oslavovaly úplněk, čas plození -muži si konečně uvědomili z jakého důvodu zde byli pozváni. Amazonky muže používají jako chovné samce a po použití je zabíjejí.Ale Challenger, Roxton a Ned prokoukli jejich plány a podařilo se jim uniknout před jistou smrtí v náručí amazonek.

3.epizoda - Tourist Season (Turistická sezóna)

Challenger zkouší spojit energii se světlem, když gigantický blesk rozštěpí oblohu.V osvětlující záři je země vyprahlá a jako nějaký zázrak, není nikdo zraněný.V tichu po zahřmění uslyšeli praskat zvuky z motoru a v dáli se objevilo malé letadlo.To jim zmizelo z dohledu a havarovalo do džungle.
Všichni přeživší: čtyři novodobí turisté - pár, muž středního věku a nádherná mladá žena.Skupina je nepřátelská rodina - jsou to trestanci.Oni našli pouze letadlo - neschopné letu, které se Challenger a Ned snažili opravit.Kenner, vůdce nepřátelské rodiny, byl fascinován svými zajatci (Challlenger a Ned) ale držel je v kobce.Roxton a Veronika vymysleli plán na jejich záchranu.A zachránili je.

4.epizoda - Stone Cold (Kamenný chlad)

Zatímco mapovali neprobádané údolí, Roxton je překvapen vyděšenou mladou ženou, která vysloví jakési záhadné varování.Roxton, Marguerite a Ned směřují směrem ke zlověstnému hradu, když se náhle spustí přívalový déšť a oni se musí ukrýt.Tam pod záhadným vlivem, jsou oddělení do pokojů, kde najdou bohatě vyzdobené večerní oblečení (krásné šaty atd..)Tentýž výběr měla ta mladá žena.Marguerite se s Nedem i Roxtnem začnou urážet.Pak tento trojúhelník začne proti sobě kout pikle. Marguerite s Roxtnem proti Nedovi a naopak, a oba muži proti ní.Tím, že mají na sobě to zvláštní magické oblečení, jsou pod vlivem.Mezitím Challenger a Veronika podobně najdou tentýž hrad, kde je přivítají Roxton, Marguerite a Ned - všichni divně ovládnutí duchovním oblečením.I Veronika S Challengerem si oblečou ty šaty.Ale Challenger najde místnost, která kdysi patřila jednomu mágovi a i když na něj působí ten zvláštní vliv šatů, nepodlehne a podaří se mu kletbu zlomit a oni se zachrání.Venku jsou pak všichni nahatí, protože s kletbou zmizely i šaty a oblečení. :-)

5.epizoda - Divine Right (Duchovní pravý)

Když byli naši hrdinové na průzkumu v džungli, přiblížil se k nim jezdecký kůň.Když si na něj Roxton sedl, kůň ho přivedl až k horskému kmeni, kde ho přivítali jako jejich krále.Cestou Roxton nemohl seskočit, protože kůň mu to prostě nedovolil.Roxton to zkoušel odmítnout, nechtěl být králem, ale když mu královský rádce Balar pověděl, že když je podvodník, když není král, tak ať raději zemře, Roxton si to rozmyslel.S použitím koně se Roxton snažil varovat své přátele.Balar koně následoval a zajal je.Jeden ze zvyků kmene bylo obětovat pannu k uspokojení obrovského draka, ale Roxton zachránil mladou ženu a kráčel tím do Balarovy léčky.Jediná cesta, jak zastavit draka teď bylo, že spravedlivý král (Roxton) ho musí ulovit a zabít. Roxton jej nakonec zabije a spolu s přáteli se vrátí do skrýše.

6.epizoda - Skin Deep (Hluboko pod kůží)

Když Marguerite začala být podivně milá k ostatním, začali se zajímat, co se jí stalo.Dokonce když je tlačila ze skrýše neznámou cestou pryč,ostatní byli zvědaví co se děje,ona trvala na svém a tvařila se nejasně.V džungli Roxton a Veronika byli napadeni dinosaurem, po obrovském leknutí, začínali se pohybovat velmi neohrabaně, ale nakonec utekli.Marguerite byla nějak poznamenána, proto se její tělo měnilo. Proti nim se ale postavili nepřátelé v podobě koster.Bojovali spolu, ale naštěstí je přemohli.

7.epizoda - London Calling (Londýnské volání)

Nedovi se zdál sen.V tom snu se dostali z plošiny a byli v Londýně v nějakém domě.Byli tam všichni kromě Veroniky, protože ta zůstala doma.Challenger si vzal s sebou vejce Tyranosaura.Po chvilce se tam objevila Gladys (Nedova snoubenka).Přivítali se.Pak tam byli nějací lidé, kterým to vypravovali.Vše o plošině.Challengera napadli nějací chlápci, aby jim dal vejce, že za to dostanou zaplaceno.Challenger nechtěl, tak ho zastřelili.Ale najednou se z vejce vyklubal malý tyranosaurus, hned začal růst, až byl velký asi 7 metrů.Roxtona zakousnul a rozobořil budovu a vydal se ven.Ned se sebou ve spaní škubal a Roxton, Challenger, Marguerite a Veronika stáli kolem něj.Byl tam i šaman, který jim řekl, že Ned chtěl do snu, aby věděl, co vůbec chce.A také řekl, že jestli se neprobudí, zemře.Aby jim Ned uvěřil musí za ním jít někdo, kdo má s ním silný vztah, tak se tam vydala Veronika.Když se ve snu objevila, řekla mu o tom.Nevěřil ji.Gladys se po ní závistivě dívala.Za chvíli zastřelili Marguerite.Nakonec Ned uvěřil Veronice, že je ve snu a utíkali chytit tyranosaura.Jenže ten je málem sežral.Objevili se tam Roxton, Challenger a Marguerite.Jak se tam mohli objevit, když byli mrtví???Byl to jen sen.Pomohli zabít tyranosaura a Ned se probudil.Konečně zjistil, co chce.Nechce z plošiny.Má radši Veroniku než Gladys.Gladys už na něj určitě zapoměla.....

8.epizoda - The Prisoner (Trestanec)

Veronika šla džunglí a narazila na stařenu, která ji řekl, že ví, kde jsou její rodiče.Na důkaz měla pramen vlasů její matky.Ve skutečnosti ta babka nebyla babka, ale měňavec (neboli posel).(Co je to měňavec a jaké má schopnosti se dočtete v položce Dinosauři, kmeny a další...)Veronika uvěřila a šla s ním (s měňavcem).Bohužel posel ji zavedl k jeskyni, kde byl uvězněn obr a jenom ona (Veronika) ho může osvobodit.Veronika ho osvobodila a obr ji slíbil, že ji zavede do Zlatého města (viz. Dinousauři, kmeny a další), kde jsou její rodiče.Veronika šla domů se rozloučit s ostatními.Jak jim to vyprávěla moc ji nevěřili o tom, že by to mohla být pravda.Nakonec se ukázalo, že obr lhal a chtěl jenom s Veronikou děti.Veronika utekla do skrýše.Obr mezitím chytil Marguerite a s její pomocí obra chytili a zavřeli do jeskyně.Ještě než se vrátili do skrýše a zabili obra mluvila Veronika s Kinah, která prý ví, kde jsou její rodiče a řekla, že je spolu budou hledat.Bohužel ji obr zašlápl a Veronice zase pohasla naděje o svých rodičích......Kinah byla strážkyně Eldorada (Co je Eldorado viz. položka Dinosauři, kmeny a další...)...
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eli Eli | 19. ledna 2008 v 15:05 | Reagovat

mohla bych se zeptat, asi za jak dlouho bude doplněno 1-6 díl 2.epizody? předem díky

2 Phoenix Phoenix | E-mail | Web | 21. ledna 2008 v 19:29 | Reagovat

Já se budu snažit co nejdříve, ale mám toho docela dost ve škole, ale budu se snažit

3 Phoenix Phoenix | E-mail | Web | 22. ledna 2008 v 17:12 | Reagovat

už se na tom pracuje :-)

4 Eli Eli | 24. ledna 2008 v 20:56 | Reagovat

děkuju,asi ti to dalo hodně práce

5 Phoenix Phoenix | E-mail | Web | 25. ledna 2008 v 20:17 | Reagovat

Eli: No díky tobě, že jsi mi to napsala, jinak bych se k tomu nerozhoupala, už se snažím doplnit i další díly :-) jinak jsou doplněné i v 3.řadě 1.a 2.díl

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.