3.řada (díly 1-12)

19. prosince 2007 v 22:58 |  3.řada - recenze

1.kapitola - Out Of The Blue (Jeden z venčí)

(přeloženo z anglické recenze - jsou to jen nejdůležitější body)
Nebylo úniku pro Challengerovu expedici, když tajemná vzducholoď od kapitána Askwitha explodovala v ohnivé srážce.Ale o chvilku později, když Challenger, Roxton a Marguerite se objevili na britské letecké stanici v roce 1915 - ve stejný den byla vzducholoď vypuštěna na finální misi - uvědomili si pravdu o Askwithově posádce.
Po dvou letech bojování o úniku z plošiny, Challenger a jeho přátelé museli bojovat o návrat na plošinu. Protože jinak by se zabili. Ve stejnou dobu se Veronika objevila na plošině a v šokujícím utkání s kapitánem Askwithem, si uvědomila pár věcí. Sledovala Askwitha a nějakým způsobem jej vrátila zpět na loď.Tam se pobil s Nedem a oba dva vypadli ze vzducholodě, ovšem jen s jedním padákem.

2.kapitola - The Travelers (Cestovatelé)

Zatímco ostatní pátrali po Nedovi, který zmizel, když vypadl ze vzducholodě v boji s kapitánem Askwithem, Marguerite je ušetřena od útoku kanibalů díky neodolatelnému triu banditů. Jejich vůdce, elegantní Francois Locke, jí pozval aby se přidala do jejich bandy zlodějů. Marguerite odmítá jeho nabídku, pouze když jí doloží důkaz - že Locke jí může vyplnit její největší přání - cestu z plošiny.

Mezitím, Challenger, Roxton a Veronika hledají Marguerite.Objeví důkaz, že banditi jsou trochu jiní než lidské bytosti - dokonce horší. Přijmou výkupné, požadující od Marguerite - její šperky a drahokamy a chtějí ji vyměnit. Ale když jim Challenger a spol výkupné dají - jsou šokováni.Uvidí, že Marguerite není žádný jejich zajatec, ale ona sama se k nim přidala. Nakonec to skončí tak, že Locke se bude snažit Marguerite utopit, ale naštěstí jí zachrání Roxton.No a Locke se se svými dvěma kumpány zmizí do Londýna.Sice mluvili pravdu o tom, že znají cestu z plošiny, ale bohuže to byli něco jako duchové, a Marguerite byl musela nejdříve zemřít, aby mohla jít s nimi. Ve skrýši měla potom Marguerite krušné chvilky, za to, že je podvedla a přidala se k těm druhým - i když jen na malou chvilku. Roxtona to hodně mrzelo

3.kapitola - Eye For An Eye (Oko za oko)

Roxton nalezl jakýsi hřbitov, kde v sebeobraně zabil triceraptose. Byl proklet a pronásledovalo ho jeho temné já (Vypadalo to jako Roxton a mělo to špatné vlasnosti). Ned jako duch jim trochu pomáhal, třeba tím, že jim z police shodil svůj deník, ale zatím se jim nezjevil. Nakonec Roxton pochopil proč byl proklet, že vždycky není dobré zabít protivníka. Byl očištěn a vrátil se se svými přáteli s Veronikou, Marguerite a Challengerem do skrýše.

4.kapitola - True Spirit (Pravý duch)

Veronika měla ráno vidění Neda, který jí řekl, ať mu pomohou.Tak spolu s Marguerite se pokusili vyvolat jej jako ducha. Na věštecké desce jim Nedův duch vzkázal, ať mu pomůžou, ale následně se všechny věci a skleničky ve skrýši začaly rozbíjet a Marguerite viděla v zrcadle nějakého jiného hrozivě vypadajícího chlapa. Roxton a Challenger šli s Assai na louku, ze které viděli do údolí, kde někdo přes noc udělal obrovské obrazce.Assai jim pověděla, že by to mohl být zlý mrtvý duch Sarose. Challenger a Roxton uviděli pak na jiné louce, jak zřejmě Saros dělá další obrazce. Naše ,,pětka,, + Assai uspořádali ve skrýši seanci, kde se snažili vyvolat Neda. Místo něj se zase ozval Saros (předtím v tom zrcadle to byl také on), vyhrožoval skrz Marguerite a skoro všechno poničil. Druhý den zjistila, že ty obrazce dělá Ned, aby jim pomohl jej najít. Ned jim také dával znamení pomocí nožů. Našli tu jeskyni, kterou Ned chtěl. Tam jej znovu zavolali, ale přišel i Saros, který se nějak zhmotnil v živou bytost. Naštěstí jej zničili s pomocí skleněné destičky, kde byla jeho fotka a také s pomocí Roxtona, který se s ní bil. Ned byl znovu meti živými. Juchů.

5.kapitola - The Knife (Nůž)

Zachráněný Ned měl jakési zvláštní schopnosti. Našli na plošině nůž Jacka Rozparovače a Nedovi se zjevily všechny vraždy, které nůž spáchal. Ve svých vizích se mu objevovali jeho přátelé (Veronika a spol), na plošině je také chtěli zabít 2 divní chlápci, kterým nůž patřil. Nakonec je porazili a nůž hodili do sopky.

6.kapitola - Fire In The Sky (Oheň na obloze)

Challenger, Veronika a Ned byli v džungli u zvláštního kamene ve tvaru áčka, když v tom je napadli bojovníci z kmene Haganů. Naproti nim běžel neznámý muž a pověděl jim, že musí najít Piersona Rise a ....pak na následky zranění zemřel. Poslali morseovkou vzkaz do skrýše, kde byl Roxton a Marguerite, aby šli rychle za nimi. Challenger, Veronika a Ned šli džunglí po proudu řeky dokud je nezajali Haganové, kterým velel bílý muž a oni je odvedli do velké vesnice. Tam je zavřeli do vězení. Mezitím Marguerite a Roxton pluli na řece v kánoi a přepadl je z vody obrovitý had. Challnegera, Veroniku a Neda poslali na večeři, kde se setkali z Piersonem Risem, mužem kterého Challenger znal a (Roxton s ním byl na expedici, kde nešťastně zabil svého bratra.Piersona zajímala jenom trofej opice a to že zemřel Roxtonův bratr mu bylo jedno). Pierson Rise, hrozný a arogantní člověk chce zabít královnu Haganů, aby se mohl stát králem sám. Roxtna a Marguerite zajali velitele Haganů, kterým ji řekl, že drží jejich přátelé a jako rukojmí s ním šli do vesnice a chtěli ho vyměnit za Veroniku, Challengera a Neda. Bohužel je také zajali.Veronika, Challenger a Ned se dostali z vězení a zachránili Roxtna a Marguerite a královnu. Nakonec Piersona Rise zabil padající hořlavý kámen. Protože byl den padajících asteroidů. Královna se stala znovu královnou, pochválila naši pětku a oni se vrátili do skrýše.

7.kapitola - Dead Mans Hill (Náhrobek mrtvého muže)

Roxton s Marguerite našli v džungli náhrobek se jménem J. Roxton a oprátku. Následně Roxton prožíval příběh (Jeremiáše Roxtona, žijícího kdysi dávno na divokém západě).Proti němu stáli všichni jeho přátelé z plošiny, ale vůbec si ho nepamatovali, považovali ho prostě za jiného Roxtona. Ned a Challenger ho chtěli dokonce zabít. Nakonec mu Marguerite z toho příběhu uvěřila a s pomocí Veroniky zničili Neda a Challengera. Ned než zemřel zastřelil ještě Veroniku. Nakonec se vše vrátilo do normálu a náhrobek s oprátkou zmizeli.

8.kapitola - Hollow Victory (Falešné vítězství)

Naši hrdinové letěli na okružní jízdu s balónem. Bohužel je potkal silný vítr, který je zahnal pod zem, na místo pod plošinou. Bylo tam horko, skoro žádné rostliny ani stromy a ze země se vypařovaly jedovaté výpary. Bohužel byl balón poškozen, protože předtím než přistáli na zemi je napadl zvláštní druh pterodaktyla. Veronika s Marguerite šli hledat rostliny, ze kterých získají lepkavou hmotu. K balónu přišla jakási dívka a řekla jim, že jim dá aržax (železo), které také potřebovali. Tak šel Ned s ní. Veronika trochu žárlila. Dívka ho zavedla do dolu, kde nasbírali železo, ale bohužel je zajal chlap Aržax (má stejné jméno jako ten kámen). Ned tam našel deník od Veroničiných rodičů. Aržax se s ním dohodl, že mu dá železo, ale pod podmínkou, že se proletí v balóně. Ale nakonec chtěl Aržax balón pro sebe. Zabil tu dívku a s několik muži chtěli přepadnout balón. Roxton a spol. už byli v balóně, ale Nedovi se nakonec podařilo uniknout. Veronice dal deník a ona byla moc ráda. Dostali se s balónem nahoru na plošinu a všichni vylezli, Veronika tam ještě byla, protože brala věci, když v tom jí napadl Aržax, který byl celou dobu schovaný na boku koše. Odsekl lana a balón se s Veronikou a jím vznesla do vzduchu. Veronika se s ním prala, až Aržax přesekl nějakou kyselinu a koš se propadl a s ním i Aržax. Teď v balóně zbyla jenom Veronika, přichycená na lanech a unášena větrem do neznáma. Challenger, Roxton, Ned a Marguerite jenom bezradně přihlíželi.

9.kapitola - A Witchs Calling (Volání čarodějnic)

Ned s Roxtnem byli v džungli, kde hledali Veroniku. Dvě krásné učednice čarodějky je nalákaly na svůj hrad, protože jim to přikázala mocná čarodějka. Tam je uvěznili a chtěli zabít. Čarodějka se několikrát objevila ve skrýši, kde byl Challenger a Marguerite, aby se něco dozvěděla o Challengerovi, který je tak dobrý vědec. Challenger a Marguerite zjistili, že drží Roxtna a Neda a čarodějku zadrželi. Bohužel jim prchla, ale dokázali pomocí elektromagnetických vln přerušit její kouzelnou moc. Ned a Roxton jí zničili a 2 učednice byly konečně volné. Ony je nechtěly zabít, dělali vše na příkaz čarodějky. Poté se vrátili do skrýše a dozvěděli se, že jim vlastně pomohli Marguerite a Challenger.

10.kapitola - Brothers In Arms (Bratři ve válce)

Velice zvláštní díl.Je nudný, ale KONEC MOC DŮLEŽITÝ. Ned prožíval příběh, kde byl za vojáka.Poté, co Ned prožil válku, vše povyprávěl svým přátelům z plošiny. Druhý den od něj našli odkaz, že od nich odchází, aby našel odpovědi na své otázky. Tak moc ho ovlivnila válka. Ostatní tomu nechtěli uvěřit, ale Ned opravdu odešel. A do konce této série se už neukáže. Teď zbyli jenom 3.Challenger, Marguerite a Roxton. Veroniku pořád marně hledají.

11.kapitola - Ice Age (Doba ledová)

Poté, co Ned odešel pryč a Veronika se ztratila v balóně, zůstali našimi hrdiny pouze 3. Challenger, Roxton a Marguerite. Byli právě v džungli, když spatřili jak z nebe padá kus meteoru, který spadl nedaleko od nich. Šli se tam tedy podívat a jak se k němu přibližovali, vzduch se šíleně ochlazoval a všude byla námraza.Kousek od obrovského kusu ledového kamene nalezli modrou ženu v bezvědomí. Odnesli ji do skrýše. Po jejich stopách je sledovali modří lidé, kteří chtěli svou královnu zpět a chtěli se na plošině zabydlet a všechny zvířata a lidi zabít. Marguerite šla na dřevo a modří lidé ji zajali a chtěli z ní udělat novou královnu. Pravá královna se probudila ve skrýši, bylo moc vzpurná, ale Roxton a Challenger si s ní poradili. Nakonec s ní šli k meteoru, kde pomocí výbušniny zachránili Marguerite a zničili modré lidi. Ještě předtím než vybuchli dala Marguerite pěkných pár ran namyšlené královně.

12.kapitola - The End Game (Konec hry)

Roxton byl v džungli na lovu, když se před ním zjevila smrtka a seslala ho do posmrtného života. Smrtka měla podobu krásné mladé ženy, ale byla to hnusná mrcha. Modrý amulet hodila do labyrintu a řekla, že když ho nenajde, tak Challenger zemře. Obrátila přesýpací hodiny a hra začala. Mezitím Challenger s Marguerite uviděli balón a když přišli k němu, spatřili Veronikuuuu. Přivátali se a jak šli džunglí našli Roxtnův klobouk a pušku. Následně se před nimi objevila smrtka a vzala si Challengera, protože Roxton to nestihl. Nebylo to možné. Smrtka prostě chtěla, aby to nestihl. Roxton byl na smrtku - ženu hodně naštvaný, ale nemohl nic dělat. Dalším úkolem bylo přinést do určitého času raptoří vejce za Veroničin život. Bohužel Roxton to sice stihnul, ale pronásledovaný raptor na něj skočil a vejce se rozbilo. Tak si pro Veroniku taky přišla smrtka. Dalším úkolem bylo poznat, pod kterou poklicí jsou ústrice, protože předtím to bylo odkryté. Bohužel ani to Roxton nezvládl a smrtka si vzala Marguerite. Měla nabídku, že zachrání všechny 3 životy i svůj, když se utká se sekundantem. Roxton ho nedokázal zabít, protože sekundant se proměnil v Marguerite. Smrtka mu řekla, ať se radši sám zabije, ale Roxtna něco napadlo. Střelil do přesýpacích hodin a smrtka zařvala a vše se vrátilo do normálu. Doma pak hostinou přivítali Veroničin návrat.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 maňa maňa | E-mail | 10. dubna 2008 v 14:12 | Reagovat

ahojik lidičky nemáte ěkdo tuto sérku na divku bo nevite aspon nevite zkama to stahnut?? moc prosim dystak pisnete na mail moooc diiik

2 Phoenix Phoenix | E-mail | Web | 13. dubna 2008 v 20:00 | Reagovat

Ahoj tahle série hraje od minulého týdne na AXN dopoledne :-)

3 mana015 mana015 | E-mail | 22. června 2008 v 13:18 | Reagovat

jj ale konečně sem ji už našel ke stežení tak díík moc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.